Yves Rocher | Exfoliating Soap | Mandarin, Lemon & Cedar

V dnešním článku vám představím svého nového kosmetického pomocníka v péči o pokožku. V tomto prosincovém článku se můžete dočíst o jeho kokosové variantě, kterou používám pravidelně od začátku prosince roku 2016, a to jednou až dvakrát týdně. Mýdla zatím ubyla sotva polovina, a proto můžu s klidným svědomím prohlásit, že za cenu 159,- korun se mýdlo rozhodně vyplatí.


Toto peelingové mýdlo s výtažky z mandarinek, citronu a cedru jsem dostala k letošním narozeninám a zatím si ho schovám do oblečení, než spotřebuji to kokosové. V kamenné prodejně či na e-shopu seženete také vanilkovou variantu.
Co se vlastností mýdla týče, obsahuje velmi hrubé přírodní částečky, ať už z rozemletých pecek plodů či ořechových slupek. I přes výraznou drsnost zanechá po použití pokožku krásně hladkou a voňavou. Vůni mýdla ucítíte na pokožce i po uschnutí, což by mohlo být pro některé z vás příjemným bonusem.


Mýdlo skvěle funguje jako "masážítko" nejen na kritické partie, navíc podpoří oběh krve v těle a samozřejmě pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Doporučuji proto používat toto mýdlo zejména před holením a opalováním. Pokud máte nějaké další ozkoušené finty, kdy je obzvlášť potřeba pokožku pořádně pročistit a prokrvit, určitě mi dejte vědět.


Na zadní straně obalu mýdla se můžete (kromě složení) dočíst, že by se tento produkt měl používat maximálně 2x týdně, s čímž mohu jedině souhlasit. Jelikož je mýdlo opravdu hrubé a sem tam zanechá drobné škrábance, které po 24 hodinách samy zmizí, bohatě stačí i použití 1x týdně.

Toto mýdlo mohu za sebe jedině doporučit. Žádný sprchový gel s peelingem mi neudělal takovou službu, jako právě tento produkt a budu se k němu určitě ráda vracet. Plánuji ho porovnat také s exfoliačními mýdly od Manufaktury, na kterou nedám dopustit, ale v nejbližší době si určitě vystačím se svými aktuálními železnými zásobami. Jediné, co mi na tomto mýdle vadí, je plast, ve kterém je mýdlo zabalené. I přesto, že značka Yves Rocher vyrábí své obaly pouze z recyklovaných a recyklovatelných materiálů, pořád je to plast. Jejich ekologické filozofii rozhodně fandím, ale mýdla by mohla být zabalena například do papírových obalů, nemyslíte?

Používáte tělový peeling? Máte nějakou zkušenost s těmito mýdly?


You May Also Like

0 komentářů